Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Αν και παρουσιάστηκε βελτιωμένη, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση στην έδρα της Άρσεναλ, χάνοντας εν τέλει με 2-1. Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε να φανεί εξίσου ανταγωνιστική και στο δεύτερο δεχόμενη δύο τέρματα, με τον ΜακΓκόλντρικ να καθορίζει το σκορ στο 83ο λεπτό. Σε κρίση η ομάδα του Γουάιλντερ που δεν έχει κερδίσει ούτε βαθμό στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.

Εκτός ο σημαντικός Ίγκαν (αμυντικός) και ο Ό' Κόνελ (αμυντικός), δεν επηρεάζει ο Μουσέτ (επιθετικός). Ερωτηματικά αποτελούν οι Μπούρκε (επιθετικός), Φλεκ (μέσος), Μούρ (τερματοφύλακας) και ΜακΓκόλντρικ (επιθετικός).

Φούλαμ

Άλλη μία ήττα δέχθηκε η Φούλαμ, αυτή την φορά με 1-0 στην έδρα της Γουλβς. Ματς χωρίς ιδιαίτερες φάσεις από τις δύο ομάδες, ο Αρεολά κατάφερε να κάνει κάποιες καλές αποκρούσεις, δεν μπόρεσε ωστόσο να βγάλει και το όμορφο συρτό σουτ του Νέτο στο 56ο λεπτό. Χωρίς βαθμό μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και η ομάδα του Πάρκερ που έχει δεχθεί έντεκα γκολ σε τέσσερα ματς.

Εκτός ο Άντερσεν (αμυντικός) καθώς και οι Τετέ (αμυντικός) και Ριντ (μέσος).