Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Τέλος σε ένα μεγάλο σερί χωρίς νίκη έδωσε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που έκανε την ανατροπή και πήρε πολύ σημαντική νίκη στην έδρα της Νόριτς με 2-1. Εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, πίεσε βρίσκοντας ελεύθερους χώρους με τον Στίβενς και Μπαλντόκ να σκοράρουν στο 49ο και 52ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον η ομάδα του Γουάιλντερ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 19-16 και 22 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

Αστον Βίλα

Ανταγωνιστική μόνο για είκοσι λεπτά κατάφερε να είναι η Άστον Βίλα που δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 4-1 απέναντι στην Λέστερ. Τις «κόστισε» η αναγκαστική αλλαγή του βασικού Μινγκς, ο Ένχελς δεν μπόρεσε να καλύψει επάξια το κενό του Άγγλου στόπερ. Σκόραρε ο Γκρίλις ο οποίος είναι με διαφορά ο πιο φορμαρισμένος παίκτης της ομάδας, σταθερά στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Σμιθ με ρεκόρ 23-28 και 15 βαθμούς.

Θα απουσιάσει ο αναπληρωματικός Στιρ (τερματοφύλακας), την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Μινγκς (στόπερ) και Ντέιβις (επιθετικός).