Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αυτή τη φορά με 2-1 στην έδρα της Λιντς. Οι φιλοξενούμενοι για ακόμα μία φορά δεν κατάφεραν να νικήσουν. Βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 12ο λεπτό και παρότι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Όσμπορν στο 47ο λεπτό στο δεύτερο μέρος στάθηκαν άτυχοι καθώς ο Γιαγκέλκα έστειλε στο 49ο λεπτό την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χέκινγκμπότομ με ρεκόρ 17-52 και 14 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Μπάσαμ (αμυντικός), Μπέργκε (μέσος), Ο'Κόνελ (αμυντικός), Ρόμπινσον (αμυντικός), Ρόντγουελ (μέσος) και Σαρπ (επιθετικός). Αμφίβολοι οι επίσης βασικοί Μπάλντοκ (αμυντικός) και Μπογκλ (αμυντικός).

Άρσεναλ

Συνεχίζει να μη μπορεί να πάρει τρίποντο η Άρσεναλ η οποία αναδείχθηκε την Πέμπτη ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στη Σλάβια Πράγας για την φάση των «8» του Γιουρόπα Λιγκ, με την ομάδα του Αρτέτα να δέχεται την ισοφάριση ένα λεπτό πριν την λήξη του αγώνα. Στα του πρωταθλήματος, τραγική εμφάνιση για τους «κανονιέρηδες» που ηττήθηκαν με 3-0, εντός έδρας στο ντέρμπι κόντρα στη Λίβερπουλ. Πλέον, η «αρμάδα» του Ισπανού τεχνικού βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-35 και 42 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι βασικοί Λουίζ (αμυντικός) και Τίρνι (μπακ), αμφίβολος ο Όντεγκαρντ (μέσος).