Σασουόλο

Πραγματοποίησε τρομερή ανατροπή στο γειτονικό ντέρμπυ με τη Μπολόνια καθώς μολονότι στο 63ο λεπτό ήταν πίσω στο σκορ με 3-1, κατόρθωσε να πάρει μία επική νίκη με σκορ 3-4 έχοντας σαν πρωταγωνιστές τους Καπούτο, Μπεράρντι και Τζούρισιτς. Τρίτη νίκη (και μία ισοπαλία) σε τέσσερις αγωνιστικές για τους νεροβέρντι που φιγουράρουν στη δεύτερη θέση της κατάταξης της Serie A και έχοντας ως δυνατό τους σημείο την καταπληκτική επιθετική τους γραμμή φιλοδοξούν να μπουν σφήνα στην πρώτη εξάδα του τελικού πίνακα. Αυξημένες οι μετοχές του προπονητή Ντε Τζέρμπι που τα πηγαίνει περίφημα στο Σασσουόλο.

Ρομάνια (Α), Ροζέριο (Α), Μανιανέλι (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Bet Info - Σασουόλο

Σκοράρει παραπάνω από 3 τέρματα κατά μέσο ανά παιχνίδι.

Τορίνο

Επανάληψη του ίδιου έργου και στο εντός έδρας παιχνίδι με την Κάλιαρι, δηλαδή παρότι προηγήθηκε με το συνήθη ύποπτο Αντρέα Μπελότι, υπέστη ανατροπή κι εν τέλει ηττήθηκε με σκορ 2-3 από τους ανώτερους Σάρδους. Και το δεύτερο γκολ των γκρανάτα σημειώθηκε από τον Ιταλό σέντερ φορ που όμως δείχνει να παλεύει μόνος του σε ένα σύνολο που δείχνει σαφώς αποδυναμωμένο σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Η Τορίνο είναι πλέον η μοναδική ομάδα του καμπιονάτο που δεν έχει αποκομίσει βαθμό από τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές στροφές και ως εκ τούτου η θέση του προπονητή Τζιαμπάολο είναι εξαιρετικά επισφαλής.

Δεν υπολογίζονται οι Μιλίνκοβιτς (Τ), Ίτζο (Α), Μπασέλι (Μ).