Σασουόλο

Πολύ κακό για αυτήν το ξεκίνημα της αναμέτρησης στο Ολίμπικο με τη Ρόμα, καθώς στο 33ο λεπτό είχε ήδη δεχτεί τέσσερα γκολ και πρακτικά όλα είχαν τελειώσει. Στην επανάληψη πάντως οι νεροβέρντι βελτιώθηκαν σημαντικά κι επιβραβεύτηκαν με δύο τέρματα του Ντομένικο Μπεράρντι που έφεραν την έκταση της ήττας (4-2) σε αξιοπρεπή επίπεδα. Ένα τρίποντο σε τρεις αγωνιστικές για τη Σασσουόλο, η οποία αν μη τι άλλο προσφέρει αρκετά θεαματικά παιχνίδια ενώ η λογική λέει πως δεν πρόκειται να μπει σε μπελάδες αναφορικά με την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία.

Εκτός ο Ροζέριο (Α).

Bet Info - Σασουόλο

3/3 γκολ/γκολ & over μέχρι σήμερα για τους νεροβέρντι.

Σπαλ 2013

Παθητική στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με τη Λάτσιο στη Φεράρα, το 0-1 ως σκορ ημιχρόνου την κολάκευε μάλιστα αφού θα μπορούσε να δεχτεί κι άλλα τέρματα. Εκ διαμέτρου αντίθετη η εικόνα των δύο ομάδων στην επανάληψη, σε τέτοιο βαθμό που η ΣΠΑΛ έφτασε παλικαρίσια στη νίκη (2-1) επί των πρωτευουσιάνων χάρη σε τέρματα των Πετάνια και Κούρτιτς. Με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο ήρθαν οι πρώτοι φετινοί κερδισμένοι βαθμοί για την ομάδα της Φεράρας που εμφανίζει αρκετά αμυντικά κενά σε σχέση με πέρυσι.