Σασουόλο

Πολύ καλή η παρουσία της στο άδειο Μεάτσα απέναντι στην Ίντερ, πήρε με σχετική άνεση το βαθμό της ισοπαλίας (0-0) και μάλιστα μπορεί κάλλιστα να ειπωθεί πως εάν μία ομάδα έφτασε πιο κοντά στη νίκη, τότε αυτή ήταν η Σασσουόλο. Οι νεροβέρντι δεν πρόκειται να απειληθούν με υποβιβασμό, παράλληλα διατηρούν ορισμένες ελπίδες για έξοδο στην Ευρώπη μολονότι ο σχετικός ανταγωνισμός είναι μεγάλες. Σημαντικό πλήγμα για την ομάδα της Εμίλια-Ρομάνια πάντως η πώληση του σέντερ φορ Μπόατενγκ στη Μπαρτσελόνα, μένει να δούμε εάν θα αντικατασταθεί εκ των έσω ή με μεταγραφή. 3-5-2 με 6/10 over το εντός έδρας ρεκόρ της ομάδας.

Τιμωρημένος ο μέσος Σένσι.

Κάλιαρι

Παρότι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ κατά τη φιλοξενία της Έμπολι στη Σαρδηνία με τον φορ Παβολέτι, φλέρταρε έντονα με το φάσμα της ήττας αλλά έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) χάρη στο γκολ του Φαρίας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με σημαντικές μεταπτώσεις η συμπεριφορά των Σάρδων την παρούσα αγωνιστική σαιζόν, ισχύουν περίπου τα ίδια με τη Σασσουόλο όσο αφορά τις δυνατότητες της με την διαφορά ότι δεν συγκαταλέγεται σε καμία περίπτωση ούτε στα αουτσάιντερ για τη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Η Κάλιαρι χάνει μακριά από το νησί σημαντικό μέρος της δυναμικής της (1-3-6 με 7/10 under).

Kλαβάν (Α), Κάστρο (Μ), Σάου (Ε) δεν υπολογίζονται σήμερα.