Σασουόλο

H ξέφρενη πορεία της συνεχίστηκε και στο Αντρέας Μπεντεγκόντι απέναντι στη δυσκολοκατάβλητη Ελλάς Βερόνα, εκεί που βρήκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (Μπογκά, Μπεράρντι) αλλά ήταν και αρκετά τυχερή καθώς οι αντίπαλοι είχαν τέσσερα δοκάρια. Η Σασσουόλο παραμένει αήττητη στο φετινό καμπιονάτο και όσο περνάει ο καιρός τα στελέχη της πιστεύουν ολοένα και περισσότερο στο ενδεχόμενο να κερδίσει η ομάδα ξανά ένα εισιτήριο για την Ευρώπη της επόμενης περιόδου. Κρίσιμο το σημερινό ντέρμπυ για τις πραγματικές δυνατότητες της ομάδας, 1-3-0 με 2 under - 2 over ο μέχρι σήμερα απολογισμός στο Ρέτζιο Εμίλια.

Εκτός ο φορ Ντεφρέλ.

Bet Info - Σασουόλο

Η Σασσουόλο δε δέχτηκε γκολ στις 3 τελευταίες αγωνιστικές.

Ίντερ

Καθοριστική η αποβολή του Βιδάλ λόγω διαμαρτυριών για πέναλτυ που δε δόθηκε υπέρ της στο μεσοβδόμαδο παιχνίδι με τη Ρεάλ Μαδρίτης καθώς οδήγησε εν πολλοίς στην ήττα (0-2) που θα είναι πιθανότατα καταδικαστική για τη συνέχεια στο Τσάμπιονς Λιγκ. Οι νερατζούρι δεν πραγματοποιούν πειστικό ξεκίνημα στη σαιζόν, ακόμα και στη νίκη (4-2) τους την προηγούμενη εβδομάδα επί της Τορίνο ήταν ''εξαφανισμένοι'' για περίπου 60 αγωνιστικά λεπτά από το γήπεδο και ο προπονητής Αντόνιο Κόντε προσπαθεί εναγωνίως να βρει λύσεις. Χωρίς ήττα η Ίντερ μακριά από τη λομβαρδική πρωτεύουσα (2-2-0 με 3/4 under).

Δεν υπολογίζονται σήμερα οι Βεσίνο (Μ), Κολάροβ (Α), Μπρόζοβιτς (Μ).