Σαρλερουά

Έδωσε λύση σε κάποια αγωνιστικά κενά της με τις προσθήκες της τελευταίας στιγμής καθώς πήρε τους Ρεζάϊ και Τσαντζού για τη γραμμή κρούσης, έχοντας επιθετικό πρόβλημα κάτι που φάνηκε στο σκοράρισμα. Έχει να αγωνιστεί απο τις 31/8 καθώς έπαιζε με την Μπρίζ, εντούτοις ο αγώνας δεν διεξήχθη λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του αντιπάλου. «Ρέφαρε» το 3-1 απο τη Ζούλτε σκορπώντας με 4-0 εκτός έδρας τη Βάασλαντ σε ένα παιχνίδι που έβγαλε τον καλό της εαυτό στο χορτάρι.

Όλοι μέσα για τη Σαρλερουά.

Bet Info - Σαρλερουά

Τρία σερί over 2.5 στα τελευταία της για το πρωτάθλημα.

Γκενκ

Την ευκαιρία να... πατήσει στην κορυφή έχασε η Γκενκ καθώς μοιράστηκε απο ένα βαθμό με τη Μπρίζ, εντούτοις η αλήθεια είναι πως δεν είχε καλή απόδοση στο παιχνίδι συνεπώς ο πόντος ίσως ήταν και value για τους πρωταθλητές. Το ματς είχε ρυθμό και πολλές φάσεις, ωστόσο δεν είχε νικητή. Γιατί ναι μεν οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο με τον Ντελί αλλά η Γκενκ κατάφερε να ισοφαρίσει στην επανάληψη με τον Ντεβέστ για το τελικό 1-1. Η Γκενκ μείωσε έτσι την απόσταση της απο την κορυφή.