Σαουθάμπτον

Επέστρεψε στις νίκες η Σαουθάμπτον με 2-1, στην έδρα της Μπράιτον. Δεν ήταν καλή η εμφάνιση της στο πρώτο μέρος, βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Βέστεγκαρντ έπειτα από κόρνερ του Γουάρντ-Πράους. Στο δεύτερο μέρος πίεσε σταδιακά, καταφέρνοντας να κερδίσει ένα αμφισβητούμενο πέναλτι στο 79ο λεπτό το οποίο μετέτρεψε σε γκολ στην επιστροφή του ο Ινγκς. Πλέον η ομάδα του Χάσενχαλτ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-17 και 20 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών μετά από πολύ καιρό.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Συνέχεια στο σερί ηττών για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ καθώς αυτή την φορά ηττήθηκε με 2-1, εντός έδρας από την Λέστερ. Δεν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον ΜακΜπέρνι. Συνέχισε να δίνει χώρο στον αντίπαλο για να επιτεθεί και εν τέλει το πλήρωσε στο 90ο λεπτό με τον Ράμσντειλ να μην μπορεί να αποκρούσει το σουτ του Βάρντι. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα δίχως να έχει καταφέρει να πανηγυρίσει κάποια νίκη η ομάδα του Γουάιλντερ, με ρεκόρ 5-18 και μόλις έναν βαθμό σε 11 αγωνιστικές.

Επιστρέφουν οι Στέφενς (μέσος) και Αμπαντού (μέσος), θα λείψουν οι Μουσέτ (μέσος) και Ο' Κόνελ (αμυντικός).