Σαουθάμπτον

Έδειξε χαρακτήρα η Σαουθάμπτον που κατάφερε να πραγματοποιήσει ανατροπή και να νικήσει με 2-1 την Γουότφορντ εντός έδρας. Δεν μπήκε καλά στο πρώτο μέρος ωστόσο η εικόνα του ματς άλλαξε άρδην στο δεύτερο μέρος όπου Ινγκς και Γουάρντ Προς κατάφεραν να βρουν δύο γκολ στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης με τον δεύτερο να πιάνει φοβερό σουτ μετά από εκτέλεση φάουλ. Σταθερά ωστόσο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού η ομάδα του Χάσενχαλτ, στην 18η θέση με συγκομιδή 15-32 και 12 βαθμούς.

Μπουφάλ (μέσος) και Άρμστρονγκ (μέσος) αποτελούν σημαντικές απουσίες.

Νόριτς

Θα μπορούσε να πάρει πολλά περισσότερα η Νόριτς από την εντός έδρα αναμέτρηση απέναντι στην Άρσεναλ, ωστόσο αρκέστηκε στο ισόπαλο 2-2. Πολύ καλή η εικόνα των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο με τον Πούκι να επιστρέφει στο σκοράρισμα και τον Κάντγουελ να δίνει το προβάδισμα στο 47ο λεπτό. Πολλές χαμένες ευκαιρίες με έναν Λένο από άλλο «πλανήτη», πλέον η ομάδα του Φάρκε βρίσκεται στην 19η θέση με συγκομιδή 15-30 και 11 βαθμούς.

Κλόσε (αμυντικός), Χάνλει (αμυντικός) και Ντρμιτς (επιθετικός) απουσιάζουν και δεν επηρεάζουν.