Σαουθάμπτον

Έμεινε για ακόμα ένα ματς αήττητη η Σαουθάμπτον η οποία κατάφερε να πάρει ισοπαλία στα τελευταία λεπτά, με 2-2 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αν και προηγήθηκε με τον Άρμστρονγκ στο 12ο λεπτό, η ομάδα του Χάσενχατλ δέχθηκε την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «άγιοι» ισορρόπησαν το ματς με την ισοφάριση να έρχεται στο 96ο λεπτό με τον Ομπαφέμι. Η ομάδα του Αυστριακού τεχνικού βρίσκεται στην 12η θέση με ρεκόρ 45-58 και 45 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μπουφάλ (επιθετικός), Τζενεπό (μέσος), Τέγια (αμυντικός) και Βαλερί αμυντικός).

Μπράιτον

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Μπράιτον, αυτή την φορά με 5-0 εντός έδρας απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι. Άκρως απογοητευτική η εμφάνιση των «γλάρων», έγιναν «έρμαιο» στις διαθέσεις των φιλοξενούμενων που έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Κάκιστη η εμφάνιση του Ράιν, πολύ κακή και η απόδοση συνολικά της άμυνας. Σταθερά στην 15η θέση βρίσκεται η ομάδα του Πότερ με ρεκόρ 36-52 και 36 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο μακροχρόνιος Ιζκιέρδο (επιθετικός).