Σαουθάμπτον

Πρόκριση στην ημιτελική φάση του κυπέλλου κατάφερε να πάρει η Σαουθάμπτον, με 3-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον. Πραγματοποίησε πολύ καλό πρώτο μέρος όπου και βρήκε δύο γκολ με τους Τζενεπό και Ρέντμοντ με τον δεύτερο επίσης να σκοράρει και δεύτερο τέρμα στο δεύτερο μέρος καθορίζοντας το τελικό σκορ. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Χάσενχατλ βρίσκεται στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-51 και 33 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός ο βασικός Ρομέου (μέσος) και οι αναπληρωματικοί Ομπαφέμι (επιθετικός) και Σμόλμποουν (μέσος).

Μπέρνλι

Σπουδαίο διπλό κατάφερε να πάρει η Μπέρνλι, με 2-1 στην έδρα της Έβερτον για το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ντάις μπήκε δυνατά στον αγώνα και φάνηκε καθώς προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με τον Γούντ ενώ απέκτησε και προβάδισμα δύο τερμάτων έντεκα λεπτά αργότερα με καταπληκτικό γκολ του ΜακΝέιλ. Από εκεί και έπειτα είχε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει με το τελικό σκορ να μην αλλάζει στο δεύτερο μέρος. Πλέον, η «αρμάδα» του Άγγλου τεχνικού βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-37 και 33 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Μπάρνς (επιθετικός) και Μπρέιντι (μέσος). Αμφίβολοι οι Κορκ (μέσος), Λονγκ (επιθετικός) και Τέιλορ (αμυντικός).