Σαουθάμπτον

Συνέχεια στο αήττητο σερί μπήκε για την Σαουθάμπτον που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη, στην έδρα της Γουλβς με 1-1. Ανοιχτό ματς από τις δύο ομάδες, η ομάδα του Χάσενχαλτ προηγήθηκε με σουτ από κοντινή απόσταση με τον Γουόλκοτ στο 58ο λεπτό ωστόσο η ισοφάριση ήρθε στο 75ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, οι «άγιοι» απειλήθηκαν πολλές φορές με τον ΜακΚάρθι όμως να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα για ακόμα μία αγωνιστική. Πλέον η «αρμάδα» του Αυστριακού τεχνικού βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-13 και 17 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ρέντμοντ (μέσος) και Ινγκς (επιθετικός), δεν επηρεάζει η απουσία του Σαλισού (αμυντικός).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Νίκησε με 4-1 την Μπασακσεχίρ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εντός έδρας. αφήνοντας καλές εντυπώσεις. Από το πρώτο και όλας μέρος προηγούνταν με τρία τέρματα με τους Φερνάντες και Ράσφορντ να σκοράρουν και τον Τζέιμς να καθορίζει το τελικό σκορ στο 92ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Σόλσκιερ παρότι δυσκολεύτηκα κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, με 1-0 εντός έδρας απέναντι στην Γουέστ Μπρομ χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντες στο 56ο λεπτό. Αν και αστόχησε την πρώτη φορά, δόθηκε επανάληψη με τον Πορτογάλο μέσο να μην αστοχεί και την ομάδα του πλέον να βρίσκεται στην 11η θέση με ρεκόρ 13-14 και 13 βαθμούς.

Εκτός οριστικά ο σημαντικός Σο (μπακ) καθώς και ο αναπληρωματικός Τζόουνς (αμυντικός), αντιμετωπίζουν προβλήματα ωστόσο αναμένεται να βρίσκονται κανονικά στην αποστολή οι Πογκμπά (μέσος), Λίντελοφ (αμυντικός), Μπισάκα (μπακ), Ράσφορντ (επιθετικός) και ΜακΤομινέι (μέσος).