Σαουθάμπτον

Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική καθώς νίκησε και πάλι με 3-1, αυτή τη φορά εντός έδρας κόντρα στη Φούλαμ. Προηγήθηκε στο 27ο λεπτό με τον Άνταμς ενώ στο 60ο λεπτό, ο Τέγια διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με τον Γουόλκοτ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 82ο λεπτό. Ανέβηκε στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χάσενχατλ με ρεκόρ 47-63 και 43 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Ρομέου (μέσος) και Μπέντναρεκ (αμυντικός) καθώς και οι Μπέρντραντ (αμυντικός) και Σμόλμποουν (μέσος).

Λίντς

Εμφατική εμφάνιση και νίκη κατάφερε να πάρει η Λιντς, με 4-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Έπαιξε σωστά στην επίθεση εκμεταλλευόμενη όλα τα αμυντικά κενά των γηπεδούχων. Σκόραραν οι Κλιχ, Χάρισον και Ροντρίγκο, η ομάδα του Μπιέλσα συνεχίζει να διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για να βρεθεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις καθώς βρίσκεται στο -3 από την 7η Τότεναμ με ρεκόρ 57-53 και 53 βαθμούς.

Εκτός οι Κόστα (επιθετικός) και Φόρσοου (μέσος). Αμφίβολοι οι Κοχ (μέσος) και Ερνάντεζ (μέσος).