Σαουθάμπτον

Ποιος να το περίμενε. Η Σαουθάμπτον μετά το «κάζο» του 9-0 απέναντι στην Λέστερ έχει καταφέρει να παρουσιάσει μία αρκετά καλή αγωνιστική εικόνα. Τελευταίο της θύμα, η Τσέλσι την οποία νίκησε μέσα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με 2-0. Κταπληκτικό γκολ του Ομπαφέμι στο 31ο λεπτό, ο Ρέντμοντ έβαλε επίσης το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς στο 73ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Χάσενχαλτ βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 23-37 και 21 βαθμούς.

Τζενεπό (μέσος), Βαλερί (αμυντικός) και Λονγκ (επιθετικός) αποτελούν σημαντικές απουσίες για τους γηπεδούχους.

Κρύσταλ Πάλας

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές πανηγύρισε η Κρίσταλ Πάλας, με 2-1 εντός έδρας κόντρα στην Γουέστ Χαμ. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο δεύτερο μέρος ωστόσο ο Κουγιατές ισοφάρισε αρχικά στο 68ο λεπτό με τον Αγιού να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ στο 90ο λεπτό με προσωπική ενέργεια θυμίζοντας... Μέσι. Πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-21 και 26 βαθμούς.

Τάουνσεντ (μέσος), Σλούρπ (μέσος), Κέιχιλ (στόπερ), Νταν (στόπερ), Βαν Άανχολντ (μπακ) και Γουάρντ (μπακ) όλοι αποτελούν σημαντικές απουσίες με αυτή επίσης του Μπεντέκε (φορ) να μην επηρεάζει.