Σαουθάμπτον

Άλλη μία κακή εμφάνιση από πλευράς Σαουθάμπτον με αποτέλεσμα να δεχθεί ήττα με 2-0 στην έδρα της Λίβερπουλ. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος δίχως να καταφέρουν να κλείσουν τα αμυντικά τους κενά για ακόμα μία αγωνιστική. Δεν μπόρεσε να βάλει κάποιο γκολ η ομάδα του Χάσενχατλ που πλέον βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 41-61 έχοντας 37 βαθμούς.

Εκτός οι Μπέτραντ (μέσος) και Σμόλμποουν (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Ινγκς (επιθετικός) και Ρομέου (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Εύκολο έργο είχε η Κρίσταλ Πάλας η οποία νίκησε με 2-0 στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εξασφαλίζοντας παράλληλα την παραμονή της στην κατηγορία. Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα, ο Μπεντέκε κατάφερε να βρει δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό σκορ καθόρισε ο Έζε στο 88ο λεπτό με την ομάδα του Χότζον να βρίσκεται πλέον στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-56 και 41 βαθμούς.

Παραμένουν εκτός οι Φέργκιουσον (αμυντικός), ΜακΆρθουρ (μέσος), Σακό (αμυντικός) και Γουίκαμ (επιθετικός). Αμφίβολος ο Τόμκινς (αμυντικός).