Σαουθάμπτον

Χωρίς να αφήσει καλές εντυπώσεις με την εμφάνιση της, η Σαουθάμπτον κατάφερε να πάρει την νίκη με 1-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον σταρ της ομάδας Ντάνι Ινγκς στο 5ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα οι δύο ομάδες αρκέστηκαν στα αμυντικά τους καθήκοντα δίχως να μπορέσουν να απειλήσουν τις αντίπαλες εστίες, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από πολύ νωρίς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Σαλίσου (αμυντικός).

Γουεστ Μπρομ

Παρότι βρέθηκε μπροστά με 3-0 στα πρώτα  27 λεπτά της αναμέτρησης, εν τέλει η Γουέστ Μπρομ αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3, εντός έδρας απέναντι στην Τσέλσι. Οι Ρόμπινσον και Μπάρτλει εκμεταλλεύτηκαν άριστα τα «δώρα» των παικτών της Τσέλσι στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Μπίλιτς δεν παρουσίασε την ίδια εικόνα και στο δεύτερο με την ισοφάριση να έρχεται στο 93ο λεπτό και ενώ το γκολ δεν θα έπρεπε να έχει μετρήσει ποτέ καθώς ο Χάβερτζ κοντρολάρει με το χέρι στην αρχή της φάσης.

Εκτός παραμένει ο τιμωρημένος Γκιμπς (αμυντικός), απών για ακόμα ένα ματς ο Ζοχορέ (επιθετικός), αμφίβολοι οι Ιβάνοβιτς (μπακ), Κροβίνοβιτς (μέσος) και Γκροζίσκι (μέσος).