Σαουθάμπτον

Λίγο πριν την λήξη του ματς, η Σαουθάμπτον κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, από την έδρα της Νιουκάστλ με 2-2. Βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισε ισάριθμες φορές, αρχικά με τον Ελεονούσι στο 74ο λεπτό και στη συνέχεια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουάρντ-Πράουζ στο 96ο λεπτό. Στα μεταγραφικά, αποχώρησε για την Σουόνσι ο Ομπαφέμι (επιθετικός).

Εκτός παραμένουν οι Λονγκ (επιθετικός), Γουόλκοτ (επιθετικός), Άρμστρονγκ (μέσος) και Σμόλμποουν (μέσος).

Γουέστ Χαμ

Πρώτο «στραβοπάτημα» για την Γουέστ Χαμ που αναδείχθηκε επίσης ισόπαλη, με 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας. Μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό , άνοιξε το σκορ με τον Φορνάλς στο 39ο λεπτό ενώ παρότι ισοφαρίστηκε κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με τον φορμαρισμένο Αντόνιο στο 68ο λεπτό. Το τελικό σκορ καθορίστηκε δύο λεπτά αργότερα με τον Γκάλαχερ να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, δίνοντας τον βαθμό στους φιλοξενούμενους. Βλάσιτς (επιθετικός), Κραλ (αμυντικός) και Ζουμά (αμυντικός) αναμένεται να ενισχύσουν το ήδη ποιοτικό σύνολο των «σφυριών».

Εκτός οι Ρέιντ (αμυντικός) και Ζουμά (αμυντικός).