Σάντερλαντ

Είχε πολύ καλή παρουσία στο εκτός έδρας ματς με την Λίνκολν, κυρίως από άποψη ευκαιριών καθώς είχε 18 τελικές, αλλά και κατοχής που έφτασε συνολικά το 60%. Και όμως, κατάφερε να ηττηθεί με 2-0 και να βρίσκεται σήμερα με την πλάτη στον τοίχο. Η πίεση από τους οπαδούς για την άνοδο είναι μεγάλη  και αυτό σίγουρα σε τέτοια περίοδο δεν κάνει καλό. Θα μπει επιθετικά για να πάρει τη νίκη και φυσικά την διαφορά τερμάτων που θα χρειαστεί, όμως προφανώς και πρέπει να δώσει την ανάλογη προσοχή στην άμυνα. Από τις μέτριες πορείες εντός έδρας στην κατηγορία, έχοντας 9 νίκες σε 23 παιχνίδια.

Χάνει το ματς ο αμυντικός Σάντερσον που ήταν εκ των βασικών επιλογών,. ενώ εκτός είναι και ο αμυντικός Γουίλις με αρκετές παρουσίες. Αμφίβολος ο σημαντικός μπακ Φλάναγκαν.

Bet Info - Σάντερλαντ

Προέρχεται από 3/4 Under 2,5 και 4/6 G/G.

Λίνκολν Σίτι

Όλα κύλησαν ομαλά στο πρώτο ματς, καθώς αν και στο ημίχρονο ήταν πιο επιφυλακτική, βγήκε μπροστά στην επανάληψη βρίσκοντας τα κενά των φιλοξενούμενων και σκόραρε δις για το τελικό 2-0. Πλέον το μόνο που έχει να κάνει είναι να παίξει για δύο αποτελέσματα αρχικά και στην χειρότερη περίπτωση να ηττηθεί με ένα γκολ διαφορά για να πάρει η ίδια την πρόκριση. Θεωρητικά θα ξεκινήσει και πάλι προσεχτικά το ματς και θα ανοίγεται όσο περνάει η ώρα. Εκτός έδρας έχει την καλύτερη επίδοση της κατηγορίας με 13 νίκες σε 23 εξόδους.