Σάντα Κλάρα

Έμεινε για δεύτερο συνεχόμενο ματς μακριά από την νίκη η Σάντα Κλάρα που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Μαρίτιμο. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε πριν την λήξη του ημιχρόνου παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο ενώ θα μπορούσε να είχε πάρει μέχρι κα ιτην νίκη αν ο Ρούμπεν δεν σκόραρε στο 97ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-14 και 14 βαθμούς.

Πάμπλο Ντιόγκο (επιθετικός) και Άντερσον Καρβάλιο (μέσος) δεν επηρεάζουν.

Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Δεν κατάφερε να πάρει την πρωτιά στον όμιλο η Σπόρτινγκ που έχασε με 3-0 στην έδρα της Λίντσερ. Βρέθηκε από νωρίς με αριθμητικό μειονέκτημα στον αγώνα μετά από αποβολή του Ριμπέιρο, δεν μπόρεσε να είναι ποτέ ανταγωνιστική στον αγωνιστικό χώρο. Στα του πρωταθλήματος, δυσκολεύτηκε ωστόσο νίκησε με 1-0 εντός έδρα την Μορεϊρένσε έπειτα από γκολ του Φελίπε στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Φέρο Ντος Σάντος βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-15 και 23 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Νέτο (αμυντικός) με κάταγμα στα πλευρά, αμφίβολοι οι αναπληρωματικοί Καμπράλ (επιθετικός) και Πέδρο Ντος Σάντος (μέσος).