Σάντα Κλάρα

Έμεινε αήττητη για τρίτο σερί παιχνίδι η Σάντα Κλάρα η οποία αναδείχθηκε αυτή την φορά ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Σετουμπάλ. Αν και πραγματοποιήθηκαν λίγες φάσεις από τις δύο ομάδες, κατάφεραν να σκοράρουν συνολικά τέσσερα γκολ, από δύο σε κάθε ημίχρονο. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-30 και 34 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.

Πορτιμονένσε

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε και η Πορτιμονένσε, εντός έδρας με αντίπαλο την άκρως ποιοτική Μπενφίκα. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα στα πρώτα τριάντα ένα λεπτά κατάφεραν να επιστρέψουν στο δεύτερο μέρος με τα γκολ των Ντένερ και Ταβάρες στο 66ο και 77ο λεπτό να καθορίζουν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Σταθερά στην προτελευταία θέση η ομάδα του νεοφερμένου Πάουλο Σέρτζιο με ρεκόρ 19-36 και 20 βαθμούς.

Ούτε εδώ υπάρχουν απουσίες λόγω καρτών ή τραυματιών.