Σάντα Κλάρα

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Σάντα Κλάρα, αυτή την φορά με 1-1 στην έδρα της Πορτιμονένσε. Αν και οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στην αναμέτρηση, κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με αυτογκόλ «μαχαιριά» του Ροντρίγκο στο 97ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-8 και 13 βαθμούς.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Σετίνε (μέσος) και Ντιόγκο (μέσος).

Μπενφίκα

«Πικρή» ήττα με 3-1 δέχθηκε η Μπενφίκα στην έδρα της Λυών για τον θεσμό του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Πορτογάλοι έδειξαν για ακόμα μία φορά ότι δεν είναι στο ίδιο ποιοτικό επίπεδο με τις άλλες ομάδες του ομίλου, μοναδικός διασωθέν ο Σεφέροβιτς που πέτυχε το γκολ της τιμής στο 76ο λεπτό. Με νίκη συνέχισαν στο πρωτάθλημα οι παίκτες του Λάγκε με 2-0, εντός έδρας απέναντι στην Ρίο Άβε, πλέον βρίσκονται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 23-3 και 27 βαθμούς.