Σάντα Κλάρα

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Σάντα Κλάρα, αυτή την φορά στην έδρα της Τοντέλα με 0-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων ειδικότερα μετά και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαν από το πρώτο ημίχρονο χωρίς ωστόσο εν τέλει να καταφέρουν να σκοράρουν. MVP της αναμέτρησης ο Ρότσα που απέκρουσε δύο πέναλτι. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 1-2 και 5 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Καρβάλο (μέσος).

Μορεϊρένσε

Νίκη χωρίς να πείσει πήρε η Μορεϊρένσε, εντός έδρας απέναντι στην Πορτιμονένσε με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Σάντος μόλις στο 8ο λεπτό. Στο υπόλοιπο ματς οι δύο ομάδες δεν πραγματοποίησαν φάσεις και έτσι το γκολ των γηπεδούχων καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα. Στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Καμπέλος με ρεκόρ 5-3 και 7 βαθμούς.