Σάντα Κλάρα

Ήττα μετά από πολλές αγωνιστικές δέχθηκε η Σάντα Κλάρα, με 1-0 στην έδρα της Μποαβίστα. Σε ένα αρκετά μοιρασμένο ματς, οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν τις κατάλληλες ευκαιρίες έτσι ώστε να καταφέρουν να απειλήσουν στην αναμέτρηση με το ματς να καθορίζεται από γκολ στο 14ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-35 και 38 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Μαρίτιμο

Μεγάλη νίκη με 2-0 κατάφερε να πάρει η Μαρίτιμο, εντός έδρας απέναντι στην Μπενφίκα. Οι γηπεδούχοι αν και βρίσκονταν υπό άμυνα καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, κατάφεραν να βρουν δύο γκολ μέσα από τις λιγοστές φάσεις που πραγματοποίησαν, στο 74ο και 76ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Χοσέ Γκόμεζ βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-38 και 31 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Ρούμπεν Φερέιρα (αμυντικός).