Σάντα Κλάρα

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Σάντα Κλάρα, αυτή την φορά με 1-0 στην έδρα της Σπόρτινγκ. Οι φιλοξενούμενοι παρότι δεν πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, κατάφεραν να κρατήσουν για πολύ ώρα το μηδέν στην άμυνα πριν οι γηπεδούχοι ανοίξουν το σκορ στο 67ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-37 και 38 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Άβες

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Άβες, με 1-0 εντός έδρας απέναντι στην Σετουμπάλ. Η ομάδα του Μάντα Σάντος ευτύχησε να σκοράρει στο 4ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση του Μοχαμαντί. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι από την άσπρη βούλα ενώ οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν στο 80ο λεπτό. Σταθερά στην τελευταία θέση βρίσκεται η  ομάδα του Πορτογάλου τεχνικού με ρεκόρ 24-59 και 17 βαθμούς.

Εκτός ο τιμωρημένος και βασικός Ντιακιτέ (αμυντικός), σταθερά εκτός ο Σίμουνετς (αμυντικός).