Σαμπντόρια

Πολύ στραβό το πρώτο της 45λεπτο στο στάδιο Ένιο Ταρντίνι καθώς βρέθηκε να ηττάται με σκορ 2-0 αλλά στην επανάληψη μεταμορφώθηκε προς το θετικό και με τέρματα των Σάμπο, Κουαλιαρέλα και Μπονατσόλι έφτασε σε ένα σπουδαίο τρίποντο (2-3) επί της Πάρμα. Η Ντόρια επιβεβαίωσε το πολύ καλό πρόσωπο του τελευταίου διμήνου και πλέον εξασφάλισε την παραμονή της στη Serie A χωρίς αμφιβολία κι έτσι το συγκρότημα του Κλαούντιο Ρανιέρι θα προσπαθήσει στις εναπομείνασες αγωνιστικές να φτάσει όσο το δυνατόν ψηλότερα στην κατάταξη. 6-4-7 με 11/17 over το φετινό ρεκόρ στο Λουίτζι Φεράρις.

Φεράρι (Α) και Βιειρά (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Σαμπντόρια

14 over στις 16 τελευταίες συναντήσεις.

Τζένοα

Η τύχη της χαμογέλασε διάπλατα στο ''εξάποντο'' παραμονής με τη Λέτσε, με αποκορύφωμα το νικητήριο γκολ στο 81' όταν η μπάλα από προσπάθεια του Γκαγιόλο βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα και μετά στα δίχτυα των νεοφώτιστων. Σπουδαία λοιπόν η νίκη (2-1) για τους ροσομπλού που αύξησαν την απόσταση από τη ζώνη του υποβιβασμού στους 4 βαθμούς και αισθάνονται πολύ πιο ασφαλείς, μάλιστα υπερέχουν της Λέτσε και σε περίπτωση ισοβαθμίας. Βέβαια απομένουν 4 αγωνιστικές και ως εκ τούτου θα χρειαστούν κι άλλα τρίποντα, 2-8-7 με 14/17 over εκτός έδρας - βέβαια το αποψινό ματς δε θεωρείται τέτοιο.

Απόντες οι μέσοι Ραντοβάνοβιτς, Κασάτα, Στουράρο και Μπεχράμι.