Σαμπντόρια

Ο αγώνας της με τη Ρόμα στο Ολίμπικο διεξήχθη υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες, κάτι που σε γενικές γραμμές τη βόλεψε, ωστόσο μία αμυντική αστοχία στο 72' ήταν αρκετή για να φέρει την ήττα (1-0). Δεύτερο συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι που μετά από πολύ καιρό δε μπόρεσε να παραβιάσει τα αντίπαλα δίχτυα. Γενικώς η απόδοση της κινείται είτε σε πολύ ψηλό είτε σε ιδιαίτερα χαμηλό τέμπο και η ψυχολογία της μεταβάλλεται από παιχνίδι σε παιχνίδι. Στα μεσαία στρώματα της κατάταξης οι μπλουτσερκιάτι, οι οποίοι φέτος δυσκολεύονται να πάρουν νίκες στη Γένοβα (2-1-4 με 6/7 over).

Tιμωρημένος ο Εκντάλ (Μ), τραυματίας ο φορ Γκαμπιαντίνι.

Bet Info - Σαμπντόρια

6 συνεχόμενα γκολ/γκολ εντός έδρας.

Ίντερ

Τρομερό το δεύτερο ημίχρονο της κατά τη φιλοξενία της Κροτόνε στο Μιλάνο όπου πέτυχε τέσσερα γκολ, έσβησε το κακό πρώτο 45λεπτο και έφτασε σε μία ευρεία νίκη (6-2). Πρωταγωνιστής των νερατζούρι ο Λαουτάρο Μαρτίνες που τα πηγαίνει και φέτος εξαιρετικά, αυτό ήταν το όγδοο συνεχόμενο τρίποντο που την διατήρησε στο -1 από την Μίλαν που απόψε έχει δύσκολο ντέρμπυ με τη Γιουβέντους κι έτσι εφόσον η ίδια περάσει νικηφόρα από τη Γένοβα, ενδεχομένως να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Serie A. Oι νερατζούρι παραμένουν αήττητοι εκτός Λομβαρδίας (5-2-0 με 4/7 over).