Σάλτσμπουργκ

Μεγάλο διπλό πανηγύρισε στη Μόσχα τη προηγούμενη αγωνιστική η Σάλτσμπουργκ η οποία «απέδρασε» με 3-1 απο την έδρα της Λοκομοτίβ. Έτσι, πήρε το πάνω χέρι ενόψει της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League oύσα το «αφεντικό» της τρίτης θέσης. Στο 28ο λεπτό η Σάλτσμπουργκ έφτασε στο γκολ. Το σουτ του Μουεπού βρήκε στα σώματα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Μπερίσα, που σκόραρε με κοντινό πλασέ για το 0-1. Στο 41’ μετά από λάθος λίγο έξω από την περιοχή, ο Κοϊτά βρήκε με τη μία το Μπερίσα, ο οποίος έκανε ωραίο σουτ, γράφοντας το 0-2. Στο 78’ ο Ραμάλιο έκανε πέναλτι στον Ζε Λουίς και ο Μίραντσουκ ανέλαβε την εκτέλεση το 1-2. Ωστόσο στο 81’ ο Μουρίλο έκανε τραγικό λάθος, ο Αντεγένι έκλεψε και πλάσαρε ιδανικά για το 1-3.

Τιμωρημένος ο μέσος Καμαρά.

Bet Info - Σάλτσμπουργκ

4/5 g/g & over 3.5 πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Δίχως ήττα παραμένει η Ατλέτικο στο πρωτάθλημα μετά τη νέα επιβλητική νίκη με 2-0 επί της Βαγιαδολίδ. Αρκετά ουσιαστική η Ατλέτικο, δεν είχε πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι, ήταν όμως ουσιαστική και «καθάρισε» στην επανάληψη. Θέλει νίκη απόψε, ή εστω να μην ηττηθεί καθώς προέρχεται απο τρείς ισοπαλίες στον όμιλο και κυνηγά πλέον τη 2η θέση. Μετά το 0-0 της προηγούμενης αγωνιστικής με την Λοκομοτίβ στην Μαδρίτη, η Ατλέτικο χρειαζόταν τους τρεις βαθμούς κόντρα σε μια Μπάγερν - με κάμποσες αλλαγές - για να σφραγίσει διαφορά 4 πόντων απο τη Σάλτσμπουργκ. Στο τέλος ωστόσο οι Βαυαροί με πέναλτι ισοφάρισε σκορπώντας απογοήτευση στο στρατόπεδο των Ισπανών.

Εκτός αποστολής ο φορ Κόστα και οι αμυντικοί Χιμένεθ και Βερσάλικο.