Σάλκε

Aνοίχτηκε χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος στη Φρανκφούρτη και πλήρωσε την αγωνιστική της αφέλεια δεχόμενη τρία τέρματα από την εξαιρετικά φορμαρισμένη Άιντραχτ και φυσικά επέστρεψε στα ανεπιτυχή αποτελέσματα (3-0). Η φετινή Σάλκε του Τεντέσκο εξακολουθεί να είναι μία ομάδα με μεγάλες μεταπτώσεις στην απόδοση της, εύλογα βρίσκεται μόλις 1 βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη προκαλώντας μόνιμο προβληματισμό στον κόσμο της. Στο Τσάμπιονς Λιγκ πάντως τα πάει πολύ καλά και την Τρίτη δοκιμάζεται στο Οπόρτο έχοντας σαν στόχο την αποφυγή της ήττας, 2-0-3 με 4/5 under το εντός συνόρων ρεκόρ στο Γκεζελκίρχεν.

Δεν είναι διαθέσιμοι οι επιθετικοί Ουτ, Τόιχερτ και Εμπολό, καθώς και ο Μεντίλ (Α).

Νυρεμβέργη

Το εντός έδρας παιχνίδι με τη Στουτγάρδη είχε ένταση και ισορροπία, όλα έδειχναν πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες, όπερ κι εγένετο με τους πιο έμπειρους φιλοξενούμενους να σημειώνουν δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά και να αναγκάζουν τους νεοφώτιστους στην ήττα (0-2). Οι Φράγκοι ήταν από τις ομάδες που ήθελαν τη διακοπή καθώς πριν από αυτήν μέτρησαν 5 ματς χωρίς τρίποντο (0-2-3), η επιστροφή στην αγωνιστική δράση τους βρίσκει οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη (+1) και ως εκ τούτου σε αναζήτηση βαθμών. Ακόμα να πάρουν την πρώτη τους νίκη μακριά από το κοινό τους (0-2-3 με 3/5 over).

Bet Info - Νυρεμβέργη

H Nυρεμβέργη έχει δεχτεί 17 τέρματα μακριά από την έδρα της, μακράν η χειρότερη επίδοση στην κατηγορία.