Σάλκε

Κατώτερη των περιστάσεων ξανά, αυτή τη φορά στην αναμέτρηση κόντρα στη Φράιμπουργκ στο στάδιο Γκεζελκίρεχεν, υπήρξε αναποτελεσματική δημιουργικά και από τη στιγμή που δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου, μοιραία ηττήθηκε με σκορ 0-2. Με μόλις ένα κερδισμένο βαθμό στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές και συνολικά τέσσερις από την έναρξη του πρωταθλήματος, οι Βασιλικοί Μπλε έχουν σήμερα να παίξουν έναν πραγματικό τελικό απέναντι σε μία ομάδα που είναι άμεση ανταγωνίστρια τους στη μάχη της παραμονής. Μεταξύ άλλων, προβληματικές οι επιδόσεις τους και στο Γκεζελκίρχεν (0-2-4 με 4/6 under).

Mακροχρόνιες οι όποιες απουσίες της Σάλκε.

Bet Info - Σάλκε

Έχει πετύχει μόλις 3 γκολ σε 6 εντός έδρας παιχνίδια.

Αρμίνια Μπίλεφελντ

Ελάχιστες οι εκατέρωθεν ευκαιρίες στο παιχνίδι με την Άουγκσμπουργκ που έλαβε χώρα μεσοβδόμαδα στο Μπίλεφελντ, με τους μπλε να είναι αναποτελεσματικοί σε αυτές που τους παρουσιάστηκαν σε αντίθεση με τους κυνικούς Βαυαρούς που σκόραραν στο τελευταίο δεκάλεπτο και υποχρέωσαν τους γηπεδούχους σε ήττα (0-1). Στη 16η θέση της κατάταξης που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής βρίσκονται οι νεοφώτιστοι, οι οποίοι σε γενικές γραμμές τα πάνε καλά στα ανασταλτικά τους καθήκοντα, όχι όμως και στη δημιουργία τους που είναι πολύ φτωχή. Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός φέτος μακριά από το Μπίλεφελντ (0-1-5 με 3 under-3 over).

8 απουσίες, οι περισσότερες ήσσονος σημασίας για τους μπλε.