Σάλκε

Στάθηκε πολύ καλά στη Βαυαρία όντας συνολικά καλύτερη από την Άουγκσμπουργκ, όμως παρότι βρήκε δύο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τους Ραμάν και Μπουτζελάμ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο ισοφαριζόμενη στις καθυστερήσεις στο τελικό 2-2. Ικανοποίηση για την εμφανή βελτίωση, προβληματισμός όμως για το γεγονός ότι και πάλι δεν ήρθε η πρώτη νίκη που θα έδινε στους Βασιλικούς Μπλε ώθηση για τη συνέχεια καθώς παραμένουν ουραγοί με μόλις 4 κερδισμένους βαθμούς. Στενεύουν τα περιθώρια για τη Σάλκε που πρέπει να γίνει περισσότερο ουσιαστική, απογοητευτικές οι επιδόσεις και στο Γκεζελκίρχεν (0-2-3 με 3/5 under).

Tραυματίστηκε ο φορ Ουτ.

Bet Info - Σάλκε

Δεν έχει καταφέρει να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα φετινό της παιχνίδι.

Φράιμπουργκ

Για 80 περίπου αγωνιστικά λεπτά τα βρήκε σκούρα απέναντι στη σκληροτράχηλη άμυνα της Αρμίνια Μπίλεφελντ, στο σημείο αυτό όμως κέρδισε πέναλτυ που μετουσιώθηκε σε γκολ από τον Γκρίφο και στις καθυστερήσεις ο Γου έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για την πολυπόθητη επιστροφή στις νίκες με σκορ 2-0. Ανακούφιση στις τάξεις της ομάδας του Στράιχ που ανέβηκε στο +4 από την τελευταία τριάδα, ζητούμενο ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα απόψε στη Βεστφαλία προκειμένου να επιβεβαιωθεί η επιστροφή της ομάδας σε επίπεδα καλής φόρμας. Μέτριες πάντως οι εκτός έδρας επιδόσεις (1-2-2 με 3/5 over) μέχρι και σήμερα.

Κίμπλερ (Α) και Χάμπερερ (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.