Σαλερνιτάνα

Καθοριστικό το γκολ που δέχτηκε στο Τορίνο από την ομώνυμη ομάδα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, αφού βγήκε στο ''ξέφωτο'' στην επανάληψη με αποτέλεσμα να εκθέσει την άμυνα της και να υποστεί βαριά ήττα με σκορ 4-0. Ούτε ένας κερδισμένος βαθμός σε τρεις αγωνιστικές για τους γκρανάτα του Νότου, το βασικότερο πρόβλημα εστιάζεται στην άμυνα τους που παραβιάζεται με μεγάλη συχνότητα και γενικώς η υπόθεση της παραμονής δείχνει πολύ δύσκολη υπόθεση. Το μεγαλύτερο ατού των νεοφώτιστων είναι ο κόσμος τους , όχι και τόσο το ρόστερ τους που έχει αλλάξει και σε αποφασιστικό βαθμό.

Εκτός οι Βέσελι (Α), Ρουτζέρι (Α) και Καπέτσι (Μ).

Bet Info - Σαλερνιτάνα

Έχει δεχτεί 11 γκολ στις 3 πρώτες αγωνιστικές.

Αταλάντα

Αρκετά καλή η απόδοση που έπιασε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Βιγιαρεάλ κι επιβραβεύτηκε με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στην πρεμιέρα των Ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Λιγότερο ενθαρρυντικά τα πράγματα ωστόσο στο καμπιονάτο καθώς μετά την ισοπαλία με τη Μπολόνια ακολούθησε η ήττα με σκορ 1-2 από τη Φιορεντίνα στο Μπέργκαμο. Ακόμα και στη νίκη της πρεμιέρας στο Τορίνο η ομάδα του Γκασπερίνι δεν έπιασε υψηλά επίπεδα απόδοσης, μένει να δούμε εάν ο έμπειρος Ιταλός τεχνικός μπορεί να βελτιώσει άμεσα την κατάσταση.

Τιμωρημένος ο μέσος Ντε Ρόουν, τραυματίας ο Μουριέλ.