Σαχτάρ Ντόνετσκ

Το «χρυσό» γκολ κόντρα στη Ντνίπρο στο 88' της έδωσε ακόμα μια νίκη με τη Σαχτάρ να είναι εξαιρετική και αήττητη στην Ουκρανία σε 11 παιχνίδια. Παρόλα αυτά είναι σε απόσταση αναπνοής πίσω απο την πρώτη θέση (-3), παίζει καλό και επιθετικό ποδόσφαιρο και μοιάζει φαβορί για το τρόπαιο. Τραγωδία στο Champions League, δέχτηκε 10 γκολ σε δύο αναμετρήσεις απο τη Γκλάντμπαχ (!), ωστόσο είναι ακόμα στη 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας βάσιμες ελπίδες πρόκρισης.

Εκτός ο αμυντικός Ισμαϊλι και ο μέσος Μαλίσεφ, εξαιρετικά αμφίβολος ο εξτρέμ Κονοπλιάνκα.

Bet Info - Σαχτάρ Ντόνετσκ

4/5 NG πρόσφατα.

Ρεάλ Μαδρίτης

Ήττα - σοκ για τη Ρεάλ κόντρα στην Αλαβές εντός έδρας με 2-1 στο πρωτάθλημα. Μένοντας πλέον η Ρεάλ Μαδρίτης έξι βαθμούς πίσω από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ η οποία είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος. Μόλις στο 5′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με την εκτέλεσε πέναλτι του Πέρεθ. Το ίδιο νωρίς μπόρεσε η Αλαβές να κάνει το 0-2 στο δεύτερο ημίχρονο με τη Ρεάλ να μειώνει στο 86' αλλά να μη γυρίζει το ματς. Στη κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, η Ρεάλ επικράτησε με 2-0 της Ίντερ μέσα στο Μιλάνο, αγωνιζόμενη ωστόσο με παίχτη παραπάνω για πάνω από 60 αγωνιστικά λεπτά.

Σε καραντίνα ο φορ Γιόβιτς, τραυματίας ο εξτρέμ Αζάρ. Θα λείψουν οι αμυντικοί Ράμος, Καρβαχάλ και ο χαφ Βαλβέρδε.