Ρωσία

Την βοήθεια του VAR μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης και ένα γκολ του Μίραντσουκ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Αυτά τα δύο χρειάστηκε περισσότερο στην δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του φετινού Γιούρο η εθνική ομάδα της Ρωσίας, η οποία χωρίς να παρουσιάσει κάτι ιδιαίτερο στον αγώνα με την Φινλανδία κατάφερε να κατακτήσει την νίκη με 1-0 και πλέον να ανέβει στην δεύτερη θέση του ομίλου, ούσα φυσικά σε ισοβαθμία με τους Φινλανδούς.

Μέχρι στιγμής, οι Ρώσοι δεν «μετράνε» κάποια σίγουρη απουσία για το αποψινό ματς, ωστόσο αμφίβολος παραμένει ο Φίοντορ Κουντριασόφ (Α), ο οποίος όπως φαίνεται δεν έχει ξεπεράσει ακόμα τον τραυματισμό του.

(3-4-2-1): Σαφόνοφ – Μπαρίνοφ, Ντιβέεφ, Ντζικίγια – Μ. Φερνάντεζ, Ζόμπνιν, Οζντόεφ, Καραβάεφ – Μίραντσουκ, Γκολόβιν – Τζιούμπα.

Bet Info - Ρωσία

Από τις επτά αναμετρήσεις που έχει δώσει στο μέχρι στιγμής 2021, στις έξι εξ' αυτών η ομάδα του Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ έχει σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ.

Δανία

Κι όμως, μία καλή εμφάνιση δεν αρκεί να φέρει και την νίκη...

Αυτό λοιπόν, κατάλαβε στην δεύτερη «στροφή» του δευτέρου ομίλου η εθνική ομάδα της Δανίας, η οποία τι κι αν πραγματοποίησε μία αρκετά καλή εμφάνιση απέναντι στους Βέλγους, στο τέλος ηττήθηκε με 2-1.

Μόλις στο 2' ο Πόουλσεν έδωσε το προβάδισμα αλλά με δύο γκολ των «κόκκινων διαβόλων» στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Κάσπερ Χιούλμαντ σημείωσε την δεύτερη ήττα του και βρέθηκε πλέον χωρίς βαθμό στην τέταρτη και τελευταία θέση του ομίλου.

Πέρα από τον Κρίστιαν Έρικσεν (Μ), οι Δανοί δεν έχουν κάποια απουσία για απόψε και θα αγωνιστούν πλήρης.

(4-3-3): Σμάιχελ – Μάεχλε, Κάιερ, Κρίστενσεν, Βας – Ντάμσγκαρντ, Χόιμπιεργκ, Ντιλέινι – Πόουλσεν, Κορνέλιους, Μπρέιθγουεϊτ.

Bet Info - Δανία

Μετά την ήττα από το Βέλγιο, το σύνολο του Κάσπερ Χιούλμαντ «μετράει» μόλις τρία γκολ κατά μέσα στο 2021 και 18 υπέρ.