Ρος Κάουντι

Ήττα με «ψηλά τα χέρια» δέχθηκε η Ρος Κάουντι, στην έδρα της Μάδεργουελ με 4-1. Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι είναι να προηγηθούν στην αναμέτρηση με τον Φονταίν στο 3ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα επήλθε η καταστροφή με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Κέτλγουελ που πλέον βρίσκεται στην 9η θέση με ρεκόρ 29-59 και 29 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι αναπληρωματικοί Τσάλμερς (αμυντικός), Γκαρντίν (επιθετικός) και Γκρίβοστι (μέσος).

Ρέιντζερς

Δεύτερη συνεχόμενη απρόσμενη ήττα δέχθηκε η Ρέιντζερς, αυτή την φορά με 1-0 εντός έδρας απέναντι στην Χάμιλτον. Παρότι η ομάδα του Τζέραρντ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων δεν φάνηκε να έχει συνοχή στο αμυντικό κομμάτι όπου και δέχθηκε το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Σταθερά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 63-19 και 64 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Χελάντερ (αμυντικός), Άρφιλντ (μέσος) και Πόλστερ (αμυντικός).