Ρόμα

Η επίθεση της προσπαθούσε να καλύψει τα λάθη της άμυνας της στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Σπέτσια, χρειάστηκε να φτάσουμε στο 92ο λεπτό για να έρθει ο Πελεγκρίνι και να σκοράρει χαρίζοντας στη Ρόμα τη νίκη (4-3). Η συνολική εικόνα των τζιαλορόσι προφανώς και δεν ήταν καλή για ακόμα ένα παιχνίδι, εξακολουθεί να βρίσκεται υπ' ατμόν ο προπονητής Φονσέκα σε ένα κρίσιμο χρονικό σημείο για τους πρωτευουσιάνους που παραμένουν στην πρώτη τετράδα της κατάταξης για την ώρα. Δεν πρέπει να υποτιμηθεί η Βερόνα απόψε, πολύ καλές οι φετινές επιδόσεις της Ρόμα στο στάδιο Ολίμπικο (7-3-0 με 7/10 over).

Tζέκο (Ε), Τζανιόλο (Ε) είναι εκτός, αμφίβολοι οι Πέδρο (Ε) και Μικιταριάν (Μ).

Bet Info - Ρόμα

18 τέρματα σημειώθηκαν στα 4 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος των τζιαλορόσι.

Ελλάς Βερόνα

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει από τη Νάπολι μόλις στο πρώτο λεπτό της μεταξύ τους συνάντησης στο στάδιο Αντρέα Μπεντεγκόντι, επέδειξε για ακόμα μία φορά μαχητικό πνεύμα κι έφτασε σε μία μεγάλη ανατροπή με σκορ 3-1. Οι τζιαλομπλού βρίσκονται σταθερά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα έχοντας επαφή ακόμα και με τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, μάλιστα η διοίκηση φαίνεται να καλοβλέπει αυτό το ενδεχόμενο αφού έσπευσε να φέρει στην πόλη του Βενέτο τον αξιόλογο επιθετικό Λαζάνια από την Ουντινέζε. Η Ελλάς δύσκολα χάνει και στα εκτός έδρας παιχνίδια της μέχρι σήμερα (3-4-2 με 7/9 under).

Tιμωρημένος ο Μανιάνι (Α), τραυματίες οι Βελόζο (Μ) και Βιέιρα (Μ).