Ρόμα

Τρομερό το πρώτο της ημίχρονο κατά την έξοδο στη Μπολόνια, στο διάστημα αυτό σημείωσε 5 τέρματα και κάνοντας στην επανάληψη συντήρηση δυνάμεων πήρε τη νίκη με το συντριπτικό σκορ 1-5. Ανακούφιση στους τζιαλορόσι για την επιστροφή στις επιτυχίες μετά την ισοπαλία με τη Σασσουόλο και την ήττα από την Νάπολι, ναι μεν βρίσκονται στην έκτη θέση αλλά εφόσον κερδίσουν απόψε θα ανέβουν στο -4 από την πρωτοπόρο Μίλαν. Θα μπορούσε να είναι κι ευκολότερη η κλήρωση για τους 32 του Γιουρόπα Λιγκ αφού τους έπεσε η πορτογαλική Μπράγκα, 3-2-0 με 3/5 over το φετινό τους ρεκόρ στο Ολίμπικο για το καμπιονάτο.

Τιμωρημένος ο μέσος Κριστάντε, τραυματίες οι επιθετικοί Ζανιόλο και Παστόρε.

Bet Info - Ρόμα

Στις 6 πιο πρόσφατες εντός έδρας αγωνιστικές της υποχρεώσεις έχει δεχτεί μόλις ένα τέρμα.

Τορίνο

Νέα κακή εμφάνιση και ήττα, αυτή τη φορά με σκορ 2-3 στο Ολυμπιακό Στάδιο της πόλης από την Ουντινέζε καθώς ένα εξαιρετικό δίλεπτο με δύο γκολ των Μπελότι και Μπονατσόλι δεν ήταν αρκετό για να της δώσει κάτι από το παιχνίδι. Οι γκρανάτα εξακολουθούν να βρίσκονται κάτω από την επικίνδυνη ζώνη, μάλιστα πλέον στην τελευταία θέση μαζί με την Κροτόνε και με την υπομονή από τον κόσμο και τη διοίκηση να έχει εξαντληθεί προ πολλού, πάρθηκε η απόφαση του εγκλεισμού της ομάδας στο προπονητικό κέντρο μέχρι να διορθωθεί η κατάσταση. Απογοητευτικές και οι εκτός έδρας επιδόσεις της Τορίνο (1-1-3 με 4/5 over).