Ρόμα

Όλα τα σπουδαία έλαβαν χώρα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Σαν Πάολο, με τη Ρόμα να ισοφαρίζει στο 60' με τον Μικιταριάν το γκολ που είχε δεχτεί στο 55', ωστόσο στο 82' ήρθε το γκολ που έφερε την ήττα (2-1) από τη Νάπολι. Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που οι τζιαλορόσι έφυγαν με άδεια χέρια από το γήπεδο με αποτέλεσμα όχι μόνο να πουν οριστικό αντίο στα όνειρα για την τετράδα και το Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και να υποσκελιστούν από τη Νάπολι και (χτες με παιχνίδι περισσότερο) τη Μίλαν. Υπό μεγάλη πίεση ο προπονητής Φονσέκα, όχι και τόσο καλές οι επιδόσεις στο Ολίμπικο (7-3-5 με 10/15 over).

Θα απουσιάσουν οι αμυντικοί Σαντόν και Σμόλινγκ.

Bet Info - Ρόμα

Η εστία της παραβιάστηκε και στα 6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Πάρμα

Από τρίτη συνεχόμενη ήττα όμως με σκορ 1-2 έρχεται και η Πάρμα, αυτήν την φορά από την Φιορεντίνα στο στάδιο Ένιο Ταρντίνι σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Οι παρμέντσι που πλήρωσαν κατά κύριο λόγο το κακό πρώτο 45λεπτο μείωσαν με τον Κούτσκα αλλά δε μπόρεσαν να αντιδράσουν περαιτέρω, τα αρνητικά αποτελέσματα πάντως δε μπορούν να χαρακτηριστούν και καταστροφικά αφού η σωτηρία έχει εξασφαλιστεί και δεν υπάρχει ιδιαίτερη στόχευση για έξοδο στην Ευρώπη. Απολύτως μοιρασμένα τα στατιστικά μακριά από την έδρα της ομάδας (5-5-5 με 9/15 over).