Ρίο Άβε

Με ήττα κατάφερε να συνδυάσει την 31η “στροφή” του πρωταθλήματος η γηπεδούχος απόψε Ρίο Άβε. Το “μεγάλο ποτάμι” υποδέχθηκε εκτός έδρας την Μορεϊρένσε σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά, στο 19' όμως οι γηπεδούχοι πήραν πρώτοι “κεφάλι” στο σκορ με 1-0, στην συνέχεια η φιλοξενούμενη ομάδα πίεσε, στο 35' ισοφάρισε σε 1-1, στο 49' δέχθηκε όμως το 2-1 κι όσο στο υπόλοιπο του ματς κι αν πίεσε για την ισοφάριση δεν την κατάφερε ποτέ, έχοντας ως αποτέλεσμα να δεχθεί και την ήττα με το συγκεκριμένο σκορ. Ήττα με την οποία η ομάδα από την Βίλα ντο Κόντε ολοκλήρωσε 3 σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα κι αφού έμεινε στους 44 βαθμούς ναι μεν παρέμεινε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά απέχει από την 4η Μπράγκα 27 πόντους ενώ βρίσκεται σε ισοβαθμία με την 6η Μαρίτιμο.

Πλήρης θα παραταχθούν απόψε οι γηπεδούχοι.

Bet Info - Ρίο Άβε

Στα πλαίσια του πρωταθλήματος το σύνολο του Μιγκέλ Καρντόσο συνεχίζει χωρίς ήττα από τις 27/11/2017, όπου και είχε ηττηθεί από την Γκιμαράες με σκορ 0-1. Από τότε όμως έχει πετύχει 6 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Τσάβες

Επιστροφή στις νίκες πραγματοποίησε στην 31η “στροφή” του πρωταθλήματος η φιλοξενούμενη απόψε Τσάβες. Οι “τρασμοντάνος” υποδέχθηκαν εντός έδρας την Πορτιμονένσε σε ένα παιχνίδι όπου ξεκίνησαν δυναμικά, απέκτησαν την υπεροχή στις φάσεις έναντι της αντίπαλης ομάδας, χρειάστηκαν έξι λεπτά στην επανάληψη για να κάνουν το 2-0, με γκολ σε 61' και 67', στο 76' δέχθηκαν την μείωση του σκορ αλλά στο υπόλοιπο του ματς όσο κι αν πίεσαν ή πιέστηκαν το υπέρ τους 2-1 δεν άλλαξε κι έδωσε το νικηφόρο “τρίποντο”. Χάρης την νίκη αυτή η ομώνυμη ομάδα από την Τσάβες επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα ύστερα από 2 ισοπαλίες και 4 ήττες, ανεβαίνοντας έτσι στους 41 βαθμούς και βρισκόμενη στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Χωρίς προβλήματα τραυματισμών ή τιμωριών θα αγωνιστούν απόψε οι φιλοξενούμενοι.

Bet Info - Τσάβες

Το σύνολο του Λουίς Κάστρο έχει να “επισκεφθεί” την Βίλα ντο Κόντε και να δεχθεί ήττα από το 2014, όπου και ηττήθηκε με σκορ 2-0 στα πλαίσια του θεσμού του κυπέλλου. Έκτοτε και σε 2 σερί παιχνίδια έχει καταλήξει με τον βαθμό της ισοπαλίας.