Ρίο Άβε

Μετά από κάποιες εντυπωσιακές εμφανίσεις ήρθε η ώρα του «στραβοπατήματος» για την Ρίο Άβε που αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Γκιμαράες. Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, ισοφαρίστηκαν τέσσερα λεπτά αργότερα ενώ στο δεύτερο μέρος είχαν παθητικό κυρίως ρόλο καθώς δέχηκαν κόκκινη κάρτα στο 57ο λεπτό με τον Μπορέκβοβιτς. Πλέον η ομάδα του Καρβαλχάλ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-5 και 7 βαθμούς.

Μοναδική απουσία αυτή του βασικού Μπορέβκοβιτς (μέσος).

Τοντέλα

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε και η Τοντέλα, εντός έδρας απέναντι στην Σάντα Κλάρα σε έναν αγώνα που ολοκληρώθηκε χωρίς την επίτευξη κάποιου τέρματος από τις δύο ομάδες. Μεγάλοι άτυχοι της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι οι οποίοι έχασαν δύο πέναλτι ενώ χρειάστηκε να παίξουν για περισσότερο από 75 λεπτά με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μουφί στο 25ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Γκονζάλεζ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 4-4 και 5 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Καστίγιο (μέσος) και Μουφί (μπακ).