Ρίο Άβε

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Ρίο Άβε, στην έδρα της Μαρίτιμο. Η ομάδα του Καρβαλχάλ δεν παρουσίασε καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο, δέχθηκε αρκετές φάσεις από τον αντίπαλο χωρίς ωστόσο να της «κοστίσουν». Η «αρμάδα» του Πορτογάλου κόουτς συνεχίζει να δίνει «μάχη» για μία θέση που θα οδηγήσει στα προκριματικά του Europa League την επόμενη περίοδο, πιο συγκεκριμένα βρίσκεται στην 6η θέση με ρεκόρ 44-34 και 51 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν να βρίσκονται οι Τζαμπόρ (αμυντικός), Ελμουσράτι (μέσος) και Τζούνιο (αμυντικός).

Σάντα Κλάρα

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Σάντα Κλάρα με το εμφατικό 3-0, εντός έδρας απέναντι στην αδιάφορη και υποβιβασμένη Άβες. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή της αναμέτρησης καταφέροντας να προηγούνται με δύο γκολ διαφορά στο 28ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-37 και 41 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή γενικότερα απουσίες από πλευράς φιλοξενούμενων.