Ρίο Άβε

Επιστροφή στις νίκες για την Ρίο Άβε που αυτή την φορά πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της Μορεϊρένσε με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και κατάφεραν να βρουν το γκολ που τους χάρισε την νίκη με πέναλτι του Ταρέμι στο 36ο λεπτό. Πλέον η «αρμάδα» του Καρβαλχάλ βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-26 και 41 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Τζαμπόρ (μέσος).

Μπενφίκα

Άλλη μία απογοητευτική εμφάνιση, άλλη μία ισοπαλία για την Μπενφίκα, αυτή την φορά στην έδρα της Πορτιμονένσε με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι παρότι προηγούνταν με δύο τέρματα διαφορά στο 31ο λεπτό έπειτα από τα γκολ των Πίτσι και Αλμέιδα, πραγματοποίησαν ένα τραγικό δεύτερο μέρος  με την ισοφάριση να φτάνει στο 77ο λεπτό. Ξανά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Λάγκε με ρεκόρ 54-16 και 61 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γκριμάλδο (αμυντικός), Αλμέιδα (αμυντικός) και Ζαρντέλ (αμυντικός).