Ρίο Άβε

Σε μία αναμέτρηση όπου η Ρίο Άβε πραγματοποίησε πολύ κακή εμφάνιση, κατάφερε να μην δεχθεί γκολ και να «δραπετεύσει» με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Πάκος Φερέιρα. Μόλις τέσσερις τελικές οι φιλοξενούμενοι εκ των οποίων καμία δεν κατέληξε στην εστία. Πλέον η ομάδα του Καρβαλχάλ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκομιδή 13-10 και 11 βαθμούς.

Νατζάκ (μέσος) και Κοστίνια (αμυντικός) θα παραμείνουν εκτός, αμφότεροι αναπληρωματικοί.

Μορεϊρένσε

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Μορεϊρένσε, εντός έδρας με 1-1 απέναντι στην Μποαβίστα. Οι γηπεδούχοι αν και έπαιζαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 26ο λεπτό, κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι του Νενέ στο 48ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τα κενά που είχαν δημιουργηθεί βρίσκονται τέρμα με αυτογκόλ του Σάντος στο 82ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Καμπέλος βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-10 και 8 βαθμούς.