Ριέκα

Στο συγκεκριμένο «φορτωμένο» όμιλο με σπουδαίες ομάδες όπως Νάπολι, Σοσιεδάδ και Άλμκμααρ, η Ριέκα αποτέλεσε τον κομπάρσο του ομίλου. Με μόλις ένα βαθμό (4-11), αυτόν στο πρόσφατο 2-2 με τη Σοσιεδάδ επί ισπανικού εδάφους (μεγάλο αποτέλεσμα απο κάθε άποψη), κατάφερε να μην αποχαιρετήσει δίχως πόντο στο γκρουπ. Απόψε θέλει ακόμα ένα μεγάλο αποτέλεσμα, δίχως άγχος, αποτέλεσμα που θα αποτελέσει σημαίο αναφοράς στη φετινή της πορεία στην Ευρώπη. Στο πρωτάθλημα, πέρασε με μεγάλο διπλό από την έδρα της Χάιντουκ (2-1), βρισκόμενη στην 4η θέση με 19 πόντους, συνεχίζοντας την βαθμολογική της αναρριχηση.

Eκτός μόνο ο χαφ Μίλαν Ριστόφσκι με σπασμένο πόδι.

Bet Info - Ριέκα

Προέρχεται απο τρία σερί G/G.

Άλκμααρ

Με το 1-1 στην Ολλανδία κόντρα στη Νάπολι, δεν κατάφερε να περάσει πρώτη, ωστόσο έμεινε πολύ γερά στο παιχνίδι της πρόκρισης μετά το ισόπαλο 2-2 της Νάπολι με τη Ριέκα. Οι «παρτενοπέι» ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μέρτενς να νικάει τον Μπίζοτ από κοντά για το 0-1. Η ομάδα του Γκατούζο έχασε ευκαιρίες να αυξήσει το προβάδισμά της, αλλά οι γηπεδούχοι που πατούσαν καλύτερα στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισαν με τον Μάρτινς Ίντι από κοντά να κάνει το 1-1 στο 54ο λεπτό. Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα, οι Ολλανδοί κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Κουπμέινερς νικήθηκε από τον Οσπίνα και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να δώσει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Στους 8β. πλέον, μένει εκτός στην ισοβαθμία με την Σοσιεδάδ και ευελπιστεί σε μη νίκη των Ισπανών.

Eκτός οι αμυντικοί Φλάαρ και Σβένσον και οι μέσοι Κλάσιερ και Χέλμπερ.