Σάλτσμπουργκ

Εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ο αντίπαλος έπαιζε με πολλές απουσίες και έτσι η Σάλτσμπουργκ πήρε σκορ πρόκρισης στο Ισραήλ, εναντίον της Μακάμπι Τελ Αβίβ με 2-1 για τα προκριματικά του Champions League. Αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να φέρει το ματς «τούμπα» με τους Ζομπολάι και Οκουγκάβα στο 49ο και 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μαρς νίκησε εύκολα με 3-1 στην έδρα της Ριντ.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Σολέτ (αμυντικός) και Γιουνούνοβιτς (μέσος).

Μακάμπι Τελ Αβίβ

Έχοντας γεμάτο απουσιολόγιο λόγω κρουσμάτων Covid-19 στην ομάδα, η «αρμάδα» του Δώνη, ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 δίχως να καταφέρει να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην αναμέτρηση. Οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν αρχικά με τον Μπιτόν στο 9ο λεπτό ωστόσο στο δεύτερο μέρος φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας με την ανατροπή να έχει ολοκληρωθεί στο 57ο λεπτό. Για την υπέρβαση ταξιδεύει η ομάδα του Έλληνα κόουτς στην Αυστρία όπου έχει πάρα πολύ δύσκολο έργο καθώς προστέθηκαν και άλλοι παίκτες σε καραντίνα πέρα από τους ήδη πολλούς.

Τρεις παίκτες από τις ακαδημίες πήρε ο Δώνης έτσι ώστε να καταφέρει να συμπληρώσει αποστολή. Εκτός και ο Ταλ Μπεν Τσεν (μέσος), συνεχίζουν απόντες οι Πέρετς (μέσος), Σάμποριτ (αμυντικός), Πέρετς (τερματοφύλακας), Γκλέιζερ (μέσος), Μπλάκμαν (επιθετικός), Ρίκαν (μέσος) και Κοέν (επιθετικός).