Ρεάλ Σοσιεδάδ

Σε μία αναμέτρηση όπου δεν είχε την απόλυτη κυριαρχία, η Ρεάλ Σοσιεδάδ κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, με 2-2 στην έδρα της Αϊντχόφεν. Αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από το 54ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αλγκουαθίλ είχε εύκολο έργο καθώς πήρε τρίποντο με 2-0 στην έδρα της Κάντιθ, με τον Ογιαρθάμπαλ να μπαίνει στο τοπ τρία των κορυφαίων σκόρερ της ομάδας.

Εκτός παραμένουν οι Μπαρενετξέα (επιθετικός), Φερνάντεζ (επιθετικός), Γκουρίντι (μέσος), Ιγιαραμέντι (μέσος), Μονρεάλ (στόπερ), Ρίκο (αμυντικός), Σίλβα (μέσος) και Σόλα (αμυντικός).

Σεβίλλη

Σε ένα ματς «ροντέο», η Σεβίλλη αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Σάλτσμπουργκ για τους ομίλους του Champions League. Τέσσερα πέναλτι σύνολο στην αναμέτρηση, οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα στο πρώτο ημίχρονο. Στα της Ισπανίας, ο Λοπετέγκι ήρθε ισόπαλος με το ίδιο σκορ, απέναντι στην Έλτσε με 1-1. Παρότι δημιούργησαν φάσεις, οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να καθορίσουν το τελικό σκορ με τον Εν Νεσίρι στο 40ο λεπτό.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή γενικότερα προβλήματα τραυματισμών.