Ρεάλ Σοσιεδάδ

Η Σοσιεδάδ επικράτησε 4-1 της Ουέσκα στο Σαν Σεμπαστιάν και με αγώνα περισσότερο βρίσκεται πρώτη στην ισπανική λίγκα, στο +1 από τη Ρεάλ και τη Γρανάδα. Ο Ογιαρθάμπαλ και πάλι ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους Βάσκους, με τον Πόρτου στο 68' να γράφει το 3-1 και τον Ίσακ στο 75' να ολοκληρώνει το τελικό 4-1. Σιγά σιγά βρίσκει τα πατήματα της, ξεκίνησε ιδανικά μάλιστα και με διπλό στην έδρα της Ριέκα στο Europa League.

Σίγουρα έξω οι Ιγιαραμέντι και Σανγκαλί.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

3/4 over 2.5 προσφάτως για τη Σοσιεδάδ.

Νάπολι

Με μια... μεγάλη ανατροπή, η  Νάπολι κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να επικρατήσει 2-1 εκτός έδρας της Μπενεβέντο. Η ομάδα του Φιλίπο Ιντσάγκι προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με σκόρερ τον Ρομπέρτο Ινσίνιε, όμως, η Νάπολι αποδείχθηκε πιο εύστοχη στο β’ ημίχρονο. Συγκεκριμένα, οι Λορέντσο Ινσίνιε και Πετάνια βρήκαν δίχτυα σε διάστημα οκτώ λεπτών, ανατρέποντας τα δεδομένα. Το μπαμ όμως έγινε στο Europa League γνωρίζοντας (0-1) την ήττα απο την Άλκμααρ, μπορεί να ήταν το αουτσάιντερ έχοντας, μάλιστα, 11 απουσίες λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού, ωστόσο με έξυπνο παιχνίδι και μπλοκάροντας τα ατού των αντιπάλων της, κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να αρχίσει ιδανικά στη διοργάνωση. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γέσπερ στο 57’.

Όλοι μέσα για το κρίσιμο παιχνίδι του ομίλου.