Ρεάλ Σοσιεδάδ

Κατάφερε να πάρει την πρόκριση ως δεύτερη, στα τελευταία λεπτά του αγώνα απέναντι στη Νάπολι καθώς χρειαζόταν μία ισοπαλία και ο Γουίλιαν Ζοσέ στο 92ο λεπτό πέτυχε το γκολ της «λύτρωσης». Η Ρεάλ Σοσιεδάδ τείνει να γίνει μία από τις ομάδες που έχουν σταθερή παρουσία στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις καθώς αποτελεί ένα πολύ ποιοτικό σύνολο. Τη Κυριακή, κόντρα στη Χετάφε, πανηγύρισε τρίποντο με 1-0 κάτι που την έφερε πλέον στην 23η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-20 και 38 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν οι αναπληρωματικοί Φερνάντεζ (επιθετικός), Μόγια (τερματοφύλακας), Σανγκάλι (μέσος) και ο Σόλα (αμυντικός).

(4-5-1): Ρεμίρο - Μονρεάλ, Νορμάντ, Ζουμπέλντια, Γκοροσάμπελ - Οιορθάμπαλ, Μερίνο, Ιλαραμέντι, Σίλβα, Γιανουζάι - Ίσακ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μετά τον αποκλεισμό της ως 3η στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα βρίσκεται στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Η ομάδα του Σόλσκιερ, πραγματοποιεί ανταγωνιστική σεζόν φέτος στο πρωτάθλημα όπου και βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 50-31 και έχοντας 46 βαθμούς. Στη τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, αν και είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος για τους φιλοξενούμενους ο Φερνάντεζ στο 44ο λεπτό.

Εκτός οι σημαντικοί Πογκμπά (μέσος), Καβάνι (επιθετικός) και Φαν Ντε Μπεκ. Δεν επηρεάζει η απουσία του Τζόουνς (αμυντικός).

(4-2-3-1): Χέντερσον - Τέγες, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Μπισάκα - Μάτιτς, Φρεντ - Ράσφορντ, Φερνάντες, Μάτα - Γκρίνγουντ.