Ρεάλ Σοσιεδάδ

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, η Ρεάλ Σοσιεδάδ ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Ουέσκα. Είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν γενικότερα οι δύο ομάδες, ειδικότερα οι φιλοξενούμενοι με το σκορ ωστόσο να διαμορφώνεται με αυτογκόλ από τον Ελουστόντο στο 87ο λεπτό. Η ομάδα του Αλγκουαθίλ πλέον βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 51-35 και 53 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Φερνάντεζ (επιθετικός), Γκονζάλεζ (αμυντικός), Ιγιαραμέντι (μέσος), Μερίνο (μέσος), Μουνιόζ (αμυντικός), Πατσέκο (αμυντικός) και Σανγκάλι (μέσος).

Έλτσε

Εντός έδρας ήττα με 1-0 δέχθηκε η Έλτσε, εντός έδρας κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης. Το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση ήρθε στο 23ο λεπτό με τον Γιορέντε. Οι γηπεδούχοι, στη συνέχεια δεν κατάφεραν να γίνουν ολοκληρωτικά απειλητική. Παρόλα αυτά, στάθηκαν άτυχοι καθώς ο Φιντέλ ήταν άστοχος στο 91ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Σταθερά στη προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Εσκρίμπα με ρεκόρ 29-50 και 30 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Μοχίκα (αμυντικός) και Καρίγιο (επιθετικός).