Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ νίκησε δύσκολα εκτός έδρας τη Γρανάδα και αγκάλιασε τον τίτλο στην Ισπανία, 2 αγωνιστικές πριν το τέλος καθώς διατήρησε τη διαφορά των 4 βαθμών από την Μπαρτσελόνα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό με τον Μεντί να κάνει μια καταπληκτική προσωπική ενέργεια και να σκοράρει από την κλειστή γωνία. Μόλις έξι λεπτά αργότερα ο Μπενζεμά με εξίσου εκπληκτική προσωπική ενέργεια έκανε δύο τα τέρματα για την Ρεάλ κι η βασίλισσα έδειξε από νωρίς να βάζει τις βάσεις της νίκης στην Γρανάδα. Αυτό που κατάφερε στο 50 η Γρανάδα ήταν να μειώσει με τον Ματσίς, μετά από λάθος που έκαναν οι παίκτες της Ρεάλ στον χώρο του κέντρου και την πολύ καλή αντεπίθεση που ακολούθησε από τους γηπεδούχους.

Εκτός θα είναι ο Γιόβιτς. Εκτός ο αμυντικός Μαρτσέλο και ο μέσος Χάμες.

Bet Info - Ρεάλ Μαδρίτης

Δέχτηκε γκολ έπειτα απο πέντε αγωνιστικές, 5/6 NG προσφάτως.

Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ είχε πολύ δυσκολη αποστολή εντός έδρας με τη Χετάφε τη Δευτέρα και παρόλο που είχε τον τίτλο του φαβορί τελικά ηττήθηκε με 1-2. Εμφανώς επηρεασμένη από τις απουσίες της, δεν έδειξε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού πως είναι η Βιγιαρεάλ που όλοι ξέρουμε. Πλέον μετά την ήττα απο τη Χετάφε, τα όνειρα για Τσάμπιονς Λιγκ πήγαν περίπατο. Αυτό που μένει είναι το τσεκάρισμα ενός εισιτηρίου στο Γιουρόπα Λιγκ. Με έναν βαθμό στα δύο ματς που απομένουν είναι σίγουρα στην Ευρώπη.

Εκτός οι Μπάκα (Ε), Αλκάθερ (Ε) και Μπαρμπόσα (Τ).